بچینگ پلانت

_

گروه صنعتی راهساز معدن طی بیش از 3 دهه تلاش با هدف فعالیت در تولید ماشین آلات بتن سعی بر تولید دستگاه های بچینگ پلانت با کیفیت برتر با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و خدمات پس از فروش مناسب نمونه، که در سالهای اخیر موفق به صادرات محصولات به کشورهای ترکمنستان، عراق، آذربایجان، قزاقستان، تاجیکستان، ونزوئلا، قطر و عمان گردید.

همچنین در سال 1389 نائل به دریافت لوح تقدیر از وزارت صنایع به عنوان تولید کننده برتر سال در زمینه ماشین آلات بتن در سطح کشور گردید.

ویژگی‌های کلیدی

اطمینان بالا

نصب و راه اندازی آسان

قابلیت تولید بالا

دارای امکانات فراوان

گروه صنعتی راهساز معدن با طراحی و تولید انواع سیستم های مختلف جهت بالابردن کیفیت و دقت در دستگاه های تولید بتن و به ثبت رساندن انواع اختراع در این زمینه، با ارائه نسل سوم محصولات خود امیدوار است گامی موثر در راستا و ارتقای سطح کمی و کیفی ماشین آلات بتن کشور بردارد.
رعایت اصل سادگی در طراحی دستگاه
سهولت بهره برداری
دسترسی آسان به قطعات یدکی
قابلیت نصب در حالات مختلف
نصب و راه اندازی در کمترین زمان
خدمات پس از فروش سریع و مستمر

مشخصات فنی

مشخصات فنی بچینگ پلانت
مشخصات فنی بچینگ پلانت
دستگاه بچینگ پلانت
دستگاه بچینگ پلانت

توضیحات‎

 

دستگاه بچینگ پلانت

دستگاه بچینگ پلانت به منظور مخلوط کردن مواد اولیه و تشکیل دهنده ی بتن و همچنین تولید بتن استفاده می شود. بچینگ پلانت ها به عنوان هسته ی مرکزی ایستگاه های تولیدات بتن شناخته می شوند.

 

دستگاه بچینگ پلانت چیست؟

هر دستگاه بچینگ پلانت یک فیدر توزین مصالح دارد که به منظور ذخیره ی مصالح و همچنین توزین دقیق از این فیدر استفاده می شود. از دستگاه بچینگ پلانت برای ساختن بتن در حجم های بسیار زیاد استفاده می شود. هر دستگاه بچینگ پلانت دیگی دارد که بر اساسحجم این دیگ ظرفیت دستگاه مشخص می شود.

بچینگ های ساخته شده توسط شرکت راهساز معدن در حجم های مختلفی تولید و ساخته می شود از جمله ی آن ها 0.5, 0.75 , 1  متر مکعب می باشد.

می توان روش کار دستگاه بچینگ پلانت را به صورت زیر بیان کرد.

پمپ های نصب شده در بچینگ پلانت، سیمان را از سیلو ها و همچنین سنگدانه ها را از دپو، با اندازه ها و نسبت های مشخص به داخل دیگ های بتن می ریزند. سپس با استفاده از پمپ های آبی که وجود دارد، آب مورد نظر به مقدار نیاز را به داخل دیگ ریخته می شود. بعد از مخلوط شدن و میکس شدن مواد داخل دیگ آن ها به سمت قسمت تخلیه منتقل می شوند.

 

4 نوع از دستگاه های بچینگ پلانت

دستگاه بچینگ پلانت انواع گوناگونی دارد که در این قسمت شما را با بعضی از آن ها آشنا می کنیم و به طور مختصر برای شما توضیح می دهیم.

 

پمپ بتن

احتمال دارد که پروژه ها در مکانی باشند که امکان بردن تجهیزات ساختمانی به سمت آن ها وجود نداشته باشد. مثلا ساختمان ها در بلندی و یا در یک تونل طولانی باشد باید برای پر کردن بتن از پمپ بتن استفاده کرد تا بتوان کارایی بهینه ای را با استفاده از این پمپ به وجود آید.

 

میکسر متحرک

در حقیقت میکسر متحرک یک تریلر و یا یک کامیون می باشد که یک استوانه ی دوار دارد که در حال حرکت نیز با توجه به دوار بودن بتن را میکس می کند. این نوع از بچینگ پلانت برای پروژه هایی مناسب و کاربردی  می باشد که احتیاج به بتن میکس شده تازه دارند. دو نوع میکسر متحرک به طور کلی وجود دارد: تریلر میکسر و کامیون میکسر. روش کار این میکسر به این صورت است که وقتی استوانه ی دوار در جهت عقربه های ساعت بچرخد در واقع بتن در حال میکس شدن است و زمانی که خلاف جهت ساعت بچرخد در حقیقت بتن در حال خارج شدن از استوانه می باشد.

 

بچینگ پلانت فشرده

این نوع از دستگاه بچینگ پلانت برای مواردی استفاده می شود که لازم است بتن در محل ساخت و ساز پروژه آماده سازی شود. این عمل باعث می شود تا در انرژی بیشترین صرفه جویی را داشته باشید. یکی از مزایای دیگر این نوع از بچینگ پلانت احتیاج به فضای بسیار کم آن می باشد. همچنین سرعت کار با این روش بسیار بالا می رود زیرا بتن مورد نیاز در محل ساخت تامین می شود. یکی دیگر از مزایای بسیار مم دیگر این نوع هزینه بسیار پایین آن و نگهداری راحت و آسان آن نیز می باشد.

 

کارخانه مخلوط آماده بتن

کارخانه مخلوط آماده بتن در واقع کارخانه ای می باشد که بچینگ پلانت مرکزی نیز نامیده می شود. این کارخانه نزدیک به پروژه ی مورد نظر قرار داده می شود. روش کار در این مدل به این صورت است که بتن در کارخانه آماده سازی می شود سپس به وسیله ی یک تریلر و یا یک کامیون به محل ساختمان مورد نظر انتقال داده می شود. از این نوع برای پروژه هایی استفاده می شود که نیاز به بتن کمی دارند و در سطح کوچکی انجام می شود.

 

شرکت راهساز معدن بهترین تولید کننده دستگاه بچینگ پلانت در بازار می باشد که اقدام به فروش بچینگ پلانت کرده است. با توجه به سابقه ی طولانی و تجربه ی بالای این شرکت در تولید بچینگ پلانت می توانید با اطمینان خاطر از این شرکت خرید کنید. همچنین با توجه به مشاورانی که این شرکت دارد می توانید در زمان خرید با آن ها مشورت کنید تا دستگاه مورد نظر خود را به راحتی خریداری کنید. در نتیجه اگر شما قصد خرید دستگاه بچینگ پلانت را دارید می توانید با خیالی آسوده به شرکت راهساز معدن مراجعه کرده و آن را خریداری کنید.

نظرات بسته شده اند.