تیکنر

_

در تمام عملیات شستشو، معمولا مقدار قابل توجهی آب گران بها مصرف می شود، این مورد نه تنها هزینه ساز است، بلکه پساب به جا مانده از شستشو حاوی ذرات ریز و درشت می باشد. فرآوری آب و پساب باید به نحوی باشد که قسمتی برای بازیابی بعضی از موارد با ارزش (موادر فیلر و آب) و قسمتی برای جلوگیری از آلودگی محیط بکار می رود.
امروز اکثر عملیات شستشو، می بایست سیستم هایی برای عملیات تصفیه داشته باشند.

ویژگی‌های کلیدی

اطمینان بالا

نصب و راه اندازی آسان

قابلیت تولید بالا

دارای امکانات فراوان

ته نشینی: فرآیند پیوسته جداسازی مایع از جامد است که در آن ذرات بر اثر نیروی ثقل، ته نشین می شوند.
زلال سازی: فرآیندی که برای جدا کردن مایع از جامد، سوسپانسیون رقیق جامد – مایع به کار می رود.
ظرفیت توان تصفه آب تا 800 متر مکعب 14 اینچ
دارای سیستم تخلیه گل با پمپ به صورت اتوماتیک که به صورت پنوماتیک عمل می کند.
دارای سیستم پارویی داخل مخزن جهت هدایت گل به سمت خروجی که توسط پمپ به بیرون پمپاژ می شود.
سیستم آماده سازی مواد در داخل کانکس به صورت کاملا اتوماتیک
سیستم برقی دستگاه کاملا اتوماتی

تیکنر

توضیحات‎

 

دستگاه تیکنر

دستگاه تیکنر به منظور استفاده مجدد از آب و همچنین بازیابی آب استفاده شده به کار می رود. این دستگاه به وسیله ی ته نشین کردن این عمل را انجام می دهد و به همین سبب یکی از بهترین روش های آبکشی شناخته شده است که می تواند آب تصفیه شده را در اختیار افراد قرار دهد.

در تمام عملیات هایی که انجام می شود آب قابل توجهی استفاده می شود که هدر دادن آن و استفاده نکردن مجدد از آن اصراف می باشد و هزینه ی بسیار بالایی را نیز برای تولید کنندگان به وجود می آورد. به جز مشکل اصراف در آب و هزینه های آن، آب دارای ذرات ریز و درشتی می باشد که حتما دارای مواد با ارزشی است به همین سبب حتما باید از دستگاه تیکنر استفاده شود تا از هدر رفتن این مواد ریز با ارزش نیز جلوگیری شود.

استفاده از دستگاه تیکنر بسیار واجب و لازم می باشد زیرا بیشتر خطوط سنگ شکن در مناطق خشک تعبیه می شوند و به سختی آب مورد نیازشان را تامین می کنند به همین سبب استفاده مجدد از آب یک امر بسیار ضروری و مهم به شمار می رود. شرکت راهساز معدن بهترین تولید کننده دستگاه تیکنر می باشد که می تواند این دستگاه را با بهترین کیفیت وارد بازار کند و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. این دستگاه می تواند به راحتی پاسخگوی نیاز افراد باشد.

شرکت راهساز معدن تلاش کرده است که دستگاه هایش را با تکنولوژی روز مطابقت دهد و در خاورمیانه نیز فعالیت داشته باشد. همچنین توانسته است که در ایران حرف اول را بزند و بیشترین حجم کاری مربوط به پروژه های کشور را بر عهده بگیرد.

 

نحوه ی کار دستگاه تیکنر

دستگاه تیکنر چیست و چه کاری انجام می دهد؟ این سوالی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید ما در اینجا شما را با نحوه ی کار این دستگاه آشنا می کنیم.

در تمام عملیات های مربوط به شست و شو دو سیستم برای تصفیه وجود دارد.

سیستم ته نشینی: این سیستم برای جدا سازی مایع از جامد می باشد که باعث می شود تا مواد جامد در کف حوضچه ته نشین شوند.

زلال سازی: این سیستم نیز برای جدا سازی و زلال سازی مایع می باشد.

در ابتدای کار آب و گل و لای از طریق سیکلون به سمت مخزن تیکنر روانه می شوند پس از آن پلیمر هایی به این آب و گل و لای تزریق می شود تا با استفاده از آن ها باعث شود که غلظت مواد بالا برود و با سرعت بیشتری ته نشین شوند. این پلیمر هایی که به آب و گل و لای تزریق می شود به فلوکولانت معروف می باشد.

پس از این عملیاتی که انجام شد، پالپ غلیظی که در مخزن اصلی دستگاه تیکنر به وجود آمده است به طرف کف حوضچه روانه می شود و در نتیجه آب زلالی روی سطح باقی می ماند و سر ریز می شود. آب سر ریز شده به سمت استخر های مجاور می روند و در نهایت پالپ غلیظی نیز که در کف حوضچه مانده است به وسیله ی پاروهایی که به آرامی حرکت چرخشی دارند از کف حوضچه به سمت خروجی مورد نظر روانه می شوند و خارج می شوند.

از این دستگاه در صنایع مختلفی استفاده می شود. از جمله این صنایع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معادن تولید ماسه و شن، صنایع مربوط به استخراج زغال سنگ، صنایع استخراج مس، طلا، سنگ آهن و …

 

اجزای تشکیل دهنده ی دستگاه تیکنر

این دستگاه دارای سیستم تخلیه گل و لای به وسیله ی پمپ می باشد که به صورت اتوماتیک تا فاصله ی 200 متر کار می کند.

ظرفیت و توانایی تصفیه ی آب دستگاه تیکنر تا 800 متر مکعب می باشد.

سیستم برقی این دستگاه به طور کامل اتوماتیک می باشد.

این دستگاه دارای دریچه های اتوماتیک است که به صورت پنوماتیک کار می کند.

وجود سیستم پارویی در قسمت مخزن این دستگاه به منظور روانه کردن گل و لای به ظرف خروجی تعبیه شده است. این گل و لای توسط پمپ به سمت بیرون پمپاژ می شوند.

شرکت های فروشنده دستگاه تیکنر، به خصوص شرکت راهساز معدن همگام با استانداردهای بین المللی با ارائه خدمات پس از فروش، نصب و راه اندازی ماشین آلات و دستگاه ها برای خریداران ، ارائه خدمات مهندسی ، انجام مشاوره رایگان و نحوه استفاده از دستگاه ها و عیب یابی قطعات سعی می کنند در راستای تکریم و ارزش گذاری برای مشتری گام بردارند.

شرکت راهساز معدن یکی بهترین شرکت ها در زمینه ی تولید دستگاه تیکنر می باشد. این شرکت در زمینه فروش دستگاه تیکنر نیز بسیار سابقه ی طولانی دارد.

این شرکت با تلاش نیرو های با سابقه و حرفه ای خود از اواخر دهه 50 توانسته است قطعات مخصوص به  ماشین های سنگین و انواع دستگاه ها را تولید و از آن ها بهره برداری کند و در خاور میانه و همچنین بازار جهانی به فروش برساند.

شرکت راهساز معدن به وسیله ی مشاوران با تجربه ای که دارد خرید دستگاه تیکنر را برای شما بسیار آسان و راحت کرده است زیرا شما با کمک و یاری از آن ها به راحتی می توانید با توجه به نیاز و بودجه ای که دارید بهترین دستگاه را با بالاترین کیفیت خریداری کرده و استفاده کنید.

به همین سبب اگر شما قصد خرید دستگاه تیکنر را دارید می توانید به این شرکت مراجعه کنید و با خیالی آسوده دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید.

در آخر باید این نکته را متذکر شویم که این شرکت با داشتن بیشترین ماشین آلات و دستگاه ها در کشور که حتی برخی از آن ها در کشور منحصر به فرد هستند توانسته است بیشترین حجم کاری مربوط به طرح های عمرانی و  معدنی وزارت صنعت و معدن را در اختیار داشته باشد.

نظرات بسته شده اند.