کارخانه آسفالت

_

آسفالت در واقع ترکیبی از ماسه و شن می باشد که با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت ساخته و تولید می شود و برای استفاده در سطح شهر به کار می رود. این آسفالت علاوه بر شن و ماسه، ماده ی پوششی و چسبانی به نام قیر دارد که بین شن و ماسه را پر می کند.

شرکت راهساز معدن بهترین دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت را با بالاترین کیفیت دارا می باشد. این شرکت دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت را با ضمانت چند ساله وارد بازار می کند.

ویژگی‌های کلیدی

اطمینان بالا

نصب و راه اندازی آسان

قابلیت تولید بالا

دارای امکانات فراوان

شرکت راهساز معدن تمام دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت سرد را تهیه کرده است تا بتواند بهترین نوع از آسفالت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. این شرکت برای تولید کردن آسفالت  سرد، شن و ماسه را گرم نمی کند و تنها قیر است که گرم می شود و پس از آن با ماسه و شن مخلوط و میکس می شود.

کارخانه آسفالت

قطعات و دستگاه های کارخانه آسفالت

قعات و دستگاه های کارخانه آسفالت
قعات و دستگاه های کارخانه آسفالت

توضیحات‎

 

نحوه ی تولید 2 نوع آسفالت

آسفالت به طور کلی در دو صورت تولید و ساخته می شود.آسفالت گرم و آسفالت سرد.

 

آسفالت گرم

تمامی دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت گرم در شرکت راهساز معدن تعبیه شده اند. نحوه ی تولید و ساخت آسفالت گرم را می توان به طور مختصر به صورت زیر بیان کرد:

مواد اولیه تولید آسفالت که همان شن و ماسه هستند گرم می شوند و پس از آن قیر گرم شده نیز به آن ها اضافه می شود و سپس شروع به میکس کردن این مواد با یکدیگر می کنند.

در ساخت و تولید آسفالت، دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت شامل سرند و میکسر نیز می باشد تا با استفاده از سرند عمل جداسازی شن و ماسه انجام بپذیرد و پس از آن بتوان به هر میزان که از هر کدام لازم است با توجه به دستور اپراتور مخلوط شود و به داخل میکسر ریخته شود. پس از آن مخلوط شن و ماسه و قیر گرم شده نیز به سمت سیلوی ذخیره آسفالت می رود و پس از آن برای تخلیه به کامیون مورد نظر هدایت می شوند.

کارخانه تولید آسفالت گرم خود در دو نوع افقی و عمودی آسفالت گرم را تولید می کند.

در نوع افقی تولید آسفالت گرم، ساخت و تولید آسفالت به صورت کاملا خطی و لدون هیچ گونه وقفه ی زمانی انجام می شود.

در نوع عمودی تولید آسفالت گرم، ماشه و شن پخته شده با استفاده از الواتور به سمت برج آسفالت روانه می شوند و بقیه عملیات مانند میکس مصالح و توزین در آنجا صورت می گیرد.

 

آسفالت سرد

شرکت راهساز معدن تمام دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت سرد را تهیه کرده است تا بتواند بهترین نوع از آسفالت را در اختیار شما عزیزان قرار دهد. این شرکت برای تولید کردن آسفالت  سرد، شن و ماسه را گرم نمی کند و تنها قیر است که گرم می شود و پس از آن با ماسه و شن مخلوط و میکس می شود.

 

انواع دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت

دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت بسیار زیاد و متنوع می باشند. در اینجا مختصری از این دستگاه ها و تجهیزات را برای شما معرفی می کنیم تا آشنایی مختصری با آن ها داشته باشید.

 

درایر یا خشک کن:

درایر یکی از مهمترین دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت می باشد که در تولید آسفالت گرم وجود دارد. این دستگاه در عین حال که شن و ماسه را خشک می کند آن ها را داغ و گرم نیز می کند.

 

فیدر مصالح سرد:

فیدر یا همان هاپر مصالح جز اولین دستگاه ها و تجهیزاتی می باشد که برای ذخیره سازی مصالح وجود دارد. این فیدر مصالح با استفاده از نوار نقاله مصالح را به تدریج و به میزان مورد نیاز به سمت دستگاه پخت می فرستد. این دستگاه می تواند 4 نوع مصالح را در خود نگهداری کند.

 

الواتور یا بالا بر:

توسط الواتور یا همان بالا بر شن و ماسه ای که توسط دستگاه درایر داغ شده اند به سمت برج آسفالت انتقال می یابد.

 

نوار نقاله:

نوار نقاله یکی از دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت است که در امر تولید آسفالت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا با استفاده از این نوار مصالح از فیدر به سمت درایر یا همان خشک کن انتقال پیدا می کند.

 

برج آسفالت:

در کارخانه های تولید آسفالت گرم عمودی برجی وجود دارد که سیستم های مربوط به سرند، میکس و توزین در آن قرار گرفته است به این برج، برج آسفالت می گویند.

 

میکسر:

میکسر در واقع آخرین قسمت کار استفاده می شود به این صورت که شن و ماسه و همچنین قیر و فیلر را با هم مخلوط می کند و پس از آن آسفالت آماده را به سمت قسمت تخلیه روانه می کند.

 

سرند:

از سرند برای دانه بندی و جداسازی و در حقیقت برای غربال استفاده می شود. سرند دارای سه طبقه می باشد و می تواند شن و ماسه را در 4 اندازه جداسازی کند.

 

مخزن آب:

در کارخانه تولید آسفالت برای صرفه جویی در آب و همچنین برای برگرداندن آب باقی مانده از حوضچه استفاده می شود. با استفاده از این حوضچه ها ذرات همراه با آب ته نشین می شوند و با زمان بندی خاصی رسوب گیری نیز می شوند.

دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت تنها موارد بالا نیستند. موارد دیگری نیز وجود دارد که به اختصار نام میبریم: درام میکسر، فیلتر بارانی، فلکس قیر، باسکول قیر، فن (دمنده)، گرم کن روغن، اسکروی فیلر، بین ذخیره نهایی، بین ذخیره، بین توزین، فیلتر مولتی سیلکن و ….

شرکت راهساز معدن با توجه به سابقه ی طولانی و تجربه ی بالایی که در تولید دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت دارد می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد تا بتوانید با خیالی آسوده از این شرکت خرید کنید.

شرکت راهساز معدن علاوه بر فروش دستگاه ها و تجهیزات مربوط به کارخانه آسفالت، دارای مشاوران مجرب و کارآزموده ای می باشد که می توانند قبل از خرید هر دستگاهی شما را با آن دستگاه ها به طور کلی آشنا کنند تا بتوانید تجهیزاتی را با توجه به بودجه ی خود خریداری کنید که دقیقا مناسب کار شما باشد.

نظرات بسته شده اند.